Polonią

Zdobyć kolejną niezdobytą twierdzę.

Sezon powoli zbliża się ku końcowi i nadchodzi czas rozstrzygnięć. Przedostatnie spotkanie ligowe Szczypiorniak Gniezno rozegra w Środzie Wielkopolskiej z tamtejszą Polonią.

Historia rywalizacji Wilków ze średzianami jest burzliwa. Minimalna porażka w Pucharze Polski nadal jest w Gnieźnie pamiętana, choć w drugim starciu tego sezonu na “Paczka” Szczypiorniak zwyciężył 25:20. Wszystko więc może się zdarzyć w sobotnie popołudnie. Trzeba jednak przyznać, że lepsze argumenty stoją za Wilkami. Ostatnie dwa spotkania to dwie wygrane – pewne zwycięstwo u siebie z Spartakusem Buk 36:24 oraz wyjazdowe zwycięstwo z jeszcze aktualnym mistrzem ligi, Hagardem Strzałkowo 22:31. Trzeba przyznać, że ostatnio w drużynie z Pierwszej Stolicy wszystko działa jak w perfekcyjnie naoliwionej maszynie. Szczypiorniak pewnie zmierza w kierunku mistrzostwa Wielkopolskiej Ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn. Ale do tego jeszcze kawałek drogi.

Pierwszym etapem może być zwycięstwo z Polonią. Szczególnie, że zespół ze Środy walczy co najwyżej o 5 miejsce w tabeli. Mimo tego, że Szczypiorniak jest dopiero trzeci, to jako jedyny ma do rozegrania dwa spotkania. Aktualnym liderem tabeli jest Lider Swarzędz, który jednak zakończył już rywalizację i ma na koncie 26 punktów. Będąca na ten moment przed Szczypiorniakiem Ostrovia Ostrów Wielkopolski ma tyle samo punktów co gnieźnianie – 24, jednak jeden mecz rozegrany więcej. Niezależnie więc od tego czy Szczypiorniak przegra, czy wygra z Polonią, to meczem o mistrzostwo będzie spotkanie Wilków z Ostrovią. Nic nie zanosi się jednak na to, by Szczypiorniak miał przegrać – Polonia w rundzie rewanżowej wygrała zaledwie jedno spotkanie i to tylko jedną bramką z ostatnimi w tabeli rezerwami Stali Gorzów.

Na ostatni mecz wyjazdowy Wilków wybiera się spore grono kibiców z Pierwszej Stolicy Polski. Liczymy, że poniosą oni naszych zawodników do zwycięstwa.

Czy Szczypiorniak będzie przystępował do pojedynku o tytuł mistrza z pozycji lidera? Okaże się już w sobotę. Początek meczu w Środzie Wielkopolskiej już o 18:00.

Będziemy prowadzić relację live z tego wydarzenia.