wilki

Wilki z kolejną zdobyczą! Bydgoszcz pokonana!

  Dobra passa trwa, trzeci mecz Wilków z rzędu wygrany.

Do Gniezna zawitał zespół KU AZS UKW Bydgoszcz. Przed spotkaniem Wilki zajmowały 7 pozycję w tabeli, natomiast goście 12 miejsce. W szeregach gnieźniań na tym meczu zabrakło przede wszystkim Marcina Fijałkowskiego i Huberta Nowaka, cieszył natomiast powrót do składu po kontuzji Macieja Bałdygii. W gorszych nastrojach przyjechali podopieczni trenera Jacka Jaszyka. Nie tylko ze względu na okrojony skład, ale też na brak aktualnych badań Michała Malinowskiego, który przez to musiał być wykreślony z protokołu.

Wyrównany początek, później Wilki budowały przewagę

Pierwszą bramkę w meczu rzucił Artur Dymkowski, odpowiedział mu Alan Karczewski. Do 12 minuty obowiązywała zasada „bramka za bramkę”, a na tablicy widniał remis 5:5. Od tego momentu Wilki zaczęły mocniej grać w obronie i precyzyjniej w ataku, co pozwoliło na 7 bramkową przewagę w 26 minucie meczu. To jednak nie deprymowało ambitnych gości, którzy w końcówce pierwszej połowy zmniejszyli swoje straty do 4 bramek. Do przerwy Szczypiorniak prowadził 15:11.

Dobra obrona, nieskuteczność w ataku

Drugą część spotkania gospodarze zaczęli od trafienia Zbigniewa Łuczaka, goście odpowiedzieli trafieniem Krzysztofa Machniewicza. Po tej bramce świetna seria czterech bramek z rzędu dla Wilków. Dwukrotnie trafiali Michał Ostrowski i Artur Dymkowski. Cała druga połowa charakteryzowała się mocną obroną ze strony obu ekip. W gnieźnieńskiej bramce bardzo dobrze spisywali się Dariusz Zarzycki i Piotr Wolny, jednak gorzej było już pod bramką przeciwnika. Wiele niewykorzystanych rzutów mogło wprowadzić nerwówkę w końcówce. Na nieszczęście trenera Jaszyka, jego podopieczni również zawodzili w ataku. W drugiej odsłonie meczu padło jedynie 12 bramek, co przełożyło się na wygraną Wilków 22:16.

Mańkuty siłą Szczypiorniaka

Kolejny mecz i kolejny bardzo dobry występ zawodników występujących na lewej stronie boiska. Artur Dymkowski, Michał Ostrowski i Marcin Biniecki łącznie rzucili 11 bramek, co stanowi połowę wszystkich dla gnieźnian. Do tego dochodzi skuteczna gra obrotowych Łuczaka i Siudeji. Głównie odpowiedzialni za rozgrywanie i obronę Krakowiak i Gadecki rzucili tym razem po dwie bramki. Ze strony gości najlepiej zaprezentowali się Kasiorek (5 bramek) oraz Biskupski (4 bramki).

 

http://https://www.youtube.com/watch?v=OqPVKKfJzV0

Trzecie zwycięstwo stało się faktem. Szansa na kolejne zdobycze już 2 marca 2019, kiedy to Szczypiorniak zmierzy się z zespołem z Gniewu. Już teraz zapraszamy wszystkich na to spotkanie! Mecz rozpocznie się ponownie o godzinie 13:30 w Gnieźnie.

KS Szczypiorniak Gniezno – KU AZS UKW Bydgoszcz 22:16 (15:11)

KS Szczypiorniak Gniezno: Zarzycki, Wolny – Sobański, Kapella, Bałdyga (1), Siudeja (3), Biniecki (1), Ostrowski (4), Kędziora (1), Łuczak (2), Dymkowski (6), Tyliński, Kniaź, Gadecki (2), Krakowiak (2), Stempuchowski

KU AZS UKW Bydgoszcz: Malczewski, Wojtasik – Machniewicz (1), Kania (1), Biskupski (4), Kucharski, Szulowski (1), Svanberg, Marcinkowski (1), Kasiorek (5), Karczewski (3)

fot: sportowegniezno.pl,

Fotorelacja Janusza Rafińskiego: facebook.com/szczypiorniakgniezno