Lider Swarzędz

(Wice) Lider na drodze Szczypiorniaka

W najbliższą sobotę w hali GOSiR przy ulicy Paczkowskiego 4 drużyna Szczypiorniaka Gniezno zmierzy się z Lider Swarzędz. Pojedynek ten z kilku względów zapowiada się bardzo interesująco. „Wilki” dołożą wszelkich starań, by po porażce w Pucharze Polski, zainkasować triumf w rozgrywkach Wielkopolskiej Ligi Mężczyzn.

Szczypiorniak Gniezno bardzo udanie rozpoczął ten sezon. Przypomnijmy, że na inaugurację WLM gnieźnianie pewnie pokonali na wyjeździe rezerwy Stali Gorzów 34:14. Ten okazały wynik sprawił, że „Wilki” znalazły się na fotelu lidera ligowych zmagań. W zeszły weekend zostały z niego zepchnięte, co było związane z pauzą zespołu w 2. kolejce. Gnieźnianie, wykorzystując przerwę w rozgrywkach Wielkopolskiej Ligi Mężczyzn, zmierzyli się w I rundzie Pucharu Polski z Polonią Środa Wielkopolska. Ten mecz był istnym horrorem – niestety, bez szczęśliwego zakończenia. Średzianie wygrali dwoma bramkami, eliminując Szczypiorniaka z dalszych zmagań.

Tym razem rywalem gnieźnieńskich piłkarzy ręcznych będzie UKS Lider Swarzędz. Jest to zespół, który w tym sezonie jeszcze nie przegrał i plasuje się obecnie na drugim miejscu w ligowej tabeli. Dotychczas wicelider pokonał Polonię Środa Wielkopolska 33:27, a także wygrał z rezerwami Stali Gorzów 29:22. Należy zatem się spodziewać, że do Gniezna swarzędzanie przyjadą w bojowych nastrojach. – Czujemy do tego zespołu ogromny respekt. Z drugiej strony postawiliśmy sobie na ten sezon konkretne cele. Z każdą drużyną chcemy walczyć o pełną pulę punktów – mówi Filip Chrzanowski, prezes Szczypiorniaka Gniezno.

W przeszłości kilku zawodników gnieźnieńskiego klubu broniło barw zespołu ze Swarzędza. – Warto dodać, że w zeszłym sezonie barw swarzędzkiej ekipy bronił nasz nowy nabytek – Przemysław Gadecki, także na pewno będzie to dla niego bardzo ważne spotkanie. Michał Ostrowski i Szymon Sobański także reprezentowali Lidera Swarzędz. To sprawia, że sobotni mecz zapowiada się sentymentalnie – dodaje Chrzanowski.

Nie jest pewne, czy Szymon Sobański będzie miał okazję do zagrania przeciwko swojej byłej drużynie. Przypomnijmy, że podczas meczu z Polonią Środa Wielkopolska zawodnik ten opuścił parkiet z podejrzeniem złamania nosa. Na szczęście badania w szpitalu nie potwierdziły pierwszych spekulacji i skończyło się jedynie na obrzęku oraz szwach. Jeżeli zostaną one usunięte do soboty, to „Sobol” wystąpi w meczu.

Na koniec warto dodać, że podczas sobotniego spotkania KS Szczypiorniak Gniezno rozpocznie kolejny projekt dedykowany kibicom. – Podczas meczu I rundy Pucharu Polski przygotowaliśmy dla kibiców sporo atrakcji. Były dostępne również darmowe “Niezbędniki Kibica”, które także i tym razem będzie można odebrać. Dodatkowo ruszamy z kolejną akcją – “Wierny Kibic”. Każda osoba otrzyma małą kartę, którą będzie trzeba podbijać po każdym meczu. Kibic, który zbierze pieczątki z wszystkich spotkań, otrzyma na koniec sezonu zestaw klubowych gadżetów – zdradza Filip Chrzanowski.

Zapraszamy

Początek sobotniego meczu 3. Kolejki Wielkopolskiej Ligi Mężczyzn pomiędzy Szczypiorniakiem Gniezno a Liderem Swarzędz zaplanowano na godzinę 15:00. Wstęp wolny.