Kamil Hanuszczak

Trener Kamil Hanuszczak zostaje z nami!

16 lipca nasza drużyna rozpocznie przygotowania do nowego sezonu. Co ważne, “Wilki” nadal będą pracować pod okiem trenera Kamila Hanuszczak, z którym w trakcie rozgrywek Wielkopolskiej Ligi Mężczyzn 2017/18 wywalczyły trzecie miejsce. 

Radości z przedłużenia współpracy z Kamilem Hanuszczak nie ukrywa Filip Chrzanowski, prezes KS “Szczypiorniak” Gniezno.

Obie strony chcą tego samego – systematycznego rozwoju. My zamierzamy stworzyć Kamilowi jak najlepsze warunki do tego w klubie, a trener ma za zadanie podnosić poziom sportowy drużyny, jak i samych zawodników. Nie ma też co ukrywać, że ważnym czynnikiem przedłużenia współpracy była gra na wyższym szczeblu rozgrywkowym. Uważam, że Kamil Hanuszczak to najlepsza nasza decyzja jaką mogliśmy podjąć w kontekście stanowiska pierwszego trenera Szczypiorniaka Gniezno. Wie czego chce i dąży do tego, aby tak jak my spełniać swoje pasje i marzenia – mówi szef “Wilków”.

Dopełniając słowa prezesa Szczypiorniaka, przypomnijmy, że gnieźnieńscy piłkarze ręczni w kolejnym sezonie zagrają już nie w Wielkopolskiej Lidze Mężczyzn, ale w II lidze pomorskiej. Co prawda naszym szczypiornistom nie udało się uzyskać awansu na parkiecie, jednak dzięki przychylnym decyzjom ze strony władz piłki ręcznej w naszym kraju, gnieźnianie będą mogli powalczyć na zapleczu pierwszej ligi.

Na koniec warto dodać, że funkcję drugiego trenera w Szczypiorniaku Gniezno nadal pełnić będzie Michał Białkowski. Za przygotowanie fizyczne odpowiedzialny będzie Bartosz Zieliński, fizjoterapeutą pozostanie Filip Chrzanowski, a dietetykiem – Joanna Plucińska.

Przygotowania do nowego sezonu zawodnicy Szczypiorniaka rozpoczną już 16 lipca. Wkrótce więcej informacji na temat kadry beniaminka II ligi.

Fot. Mateusz Fąfara