Szczypiorniak zmierzy się z Toruniem!

W najbliższą sobotę 16 marca 2019 roku, Szczypiorniak Gniezno rozegra mecz w ramach XXI kolejki II ligi piłki ręcznej mężczyzn. Przeciwnikiem gnieźnieńskich Wilków będzie AZS UMK Toruń.

Rywale z grodu Kopernika

AZS UMK Toruń zajmuje obecnie 14 miejsce w lidze, wygrywając dwukrotnie. Trenerem zespołu gości jest Mariusz Łukasiewicz, który często występuje w roli grającego trenera. Jest to postać nietuzinkowa, znana przede wszystkim z występów na piasku. Były reprezentant Polski w piłce ręcznej plażowej, z medalami mistrzostw Polski na koncie. Na hali występował w zespołach z Inowrocławia, Bydgoszczy czy Strzelna. Najlepszym obecnie rzucającym zawodnikiem w zespole Akademików jest Adam Modrzyński, który w 19 meczach rzucił 78 bramek. W ostatnich meczach do gry po kontuzji wrócił Paweł Laszkiewicz, który w zeszłym sezonie był 5 najlepszym strzelcem ligi z 109 bramkami na liczniku.

Wilki z pełną koncentracją

Szczypiorniak po dwóch wysokich porażkach na początku tej rundy wrócił na właściwe tory i w każdym ze spotkań zdobywa punkty. W ostatnim meczu w Kętrzynie, po zaciętej pierwszej połowie, Wilki wygrały 27:23. Co na temat zbliżającego się meczu powiedział najlepszy strzelec Szczypiorniaka (119 bramek w 20 meczach) Artur Dymkowski:

“Nie zamierzamy na pewno kalkulować i lekceważyć przeciwnika, ponieważ ta liga pokazała nam już parę razy, że zajmowane miejsce w tabeli nie zawsze odzwierciedla to co dzieje się na parkiecie. Jakiekolwiek punkty stracone bardzo nas bolą, dlatego do końca sezonu chcemy zdobywać ich jak najwięcej. Mecz z Toruniem będzie zatem niezwykle ważny, bo tych 3 punktów potrzebujemy jak tlenu. Tak samo potrzebujemy wsparcia z trybun więc zapraszamy wszystkich sympatyków na to spotkanie. Bądźcie z nami!”

Przypominamy! KS Szczypiorniak Gniezno – AZS UMK Toruń już w najbliższą sobotę 16 marca. Początek spotkania o 15:00 w hali widowiskowo sportowej przy ulicy Sportowej 5. Pamiętajcie, potrzebujemy Waszego wsparcia i dopingu, więc zabierajcie znajomych i kibicujcie Wilkom!

Wydarzenie:Wyszarpać kolejne punkty!

Fot. Sportowegniezno.pl