stolicy

SSRiR Start Konin zwycięzcą drugiego dnia “Szczypiorniaka w Pierwszej Stolicy”!

 

W niedzielę 10 września 2017 roku w ramach “Szczypiorniaka w Pierwszej Stolicy” odbył się tradycyjnie turniej seniorów. Poza gospodarzami, KS Szczypiorniak Gniezno, udział w nim wzięły zespoły drugoligowe z Konina i Kościana oraz SPRP Damy Radę Inowrocław, który w 2015 roku zajął drugie miejsce w I edycji turnieju, a obecnie startuje w III lidze. Rozgrywki odbywały się w systemie pucharowym, czyli dwa półfinały, mecz o trzecie miejsce oraz finał.

W pierwszym półfinale zagrały KS Szczypiorniak Gniezno oraz SSRiR Start Konin. Do przerwy zespół gospodarzy prowadził 12:11, co było ogromną sensacją, biorąc pod uwagę ostatni mecz z zespołem z Konina zakończony porażką 32:11 w 2016 roku. Drugą połowę zdecydowanie lepiej zaczęli goście i w 43 minucie prowadzili 18:14. Szczypiorniak nie poddał się i doprowadził nawet do wyrównania w 53 minucie, jednak w końcówce bardziej doświadczony Start przechylił szalę na swoją korzyść i wygrał z Gnieznem 24:23. Mecz był świetnym widowiskiem i dobrym prognostykiem przed zbliżającym się sezonem, jednak seniorów nadal czeka ciężka praca na treningach.

W drugim półfinale również pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Niżej notowany zespół z Inowrocławia postraszył MKS Tęczę Kościan i do przerwy na tablicy wyników widniał remis 13:13. Dopiero w drugiej połowie Kościan pokazał, że jest zespołem drugoligowym, i kontrolował wynik do końca, wygrywając ostatecznie z Damy Radę Inowrocław 28:21.

Brąz dla Szczypiorniaka Gniezno

W meczu o trzecie miejsce zagrały dwa zespoły z poziomu III ligi. KS Szczypiorniak Gniezno dwa lata temu dość wyraźnie przegrał z Inowrocławiem zatem motywacja do zwycięstwa była ogromna. Goście w pierwszych trzech minutach szybko wyszli na prowadzenie 3:0, jednak z każdą kolejną minutą Szczypiorniak się rozkręcał i do przerwy zszedł do szatni z korzystnym dla siebie wynikiem 17:9. Druga połowa wyglądała podobnie, gnieźnianie dominowali na boisku i ostatecznie zwyciężyli 31:17.

Złoto dla Konina, Srebro dla Kościana

Finał to pojedynek “starych” znajomych z drugiej ligi, Konina i Kościana. Mecze tych drużyn zawsze dostarczały wielu emocji i tak też było tym razem, ale tylko w pierwszej połowie zakończonej remisem 11:11. W drugiej odsłonie meczu Start Konin zaczął wyraźnie dominować na boisku i ostatecznie wygrał 29:18 z MKS Tęczą Kościan.

Zwycięzcą drugiego dnia “Szczypiorniaka w Pierwszej Stolicy” została drużyna SSRiR Startu Konin, drugie miejsce przypadło MKS Tęczy Kościan, trzecie dla gospodarzy KS Szczypiorniaka Gniezno a czwarte miejsce zajął SPRP Damy Radę Inowrocław. Królem strzelców został Glinkowski Bartosz z Konina, nagroda dla najlepszego bramkarza przypadła Noskowiakowi Adamowi z Kościana, a najbardziej wartościowym zawodnikiem turnieju wybrano Nowaka Huberta z Gniezna. Nagrody indywidualne oraz puchary dla drużyn ufundował oraz wręczył prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej pan Marek Werle.

I Półfinał: KS Szczypiorniak Gniezno – Start Konin 23:24

II Półfinał: MKS Tęcza Kościan – SPRP Damy Radę Inowrocław 28:21

Mecz o trzecie miejsce: KS Szczypiorniak Gniezno – SPRP Damy Radę Inowrocław 31:17

Finał: MKS Tęcza Kościan – Start Konin 29:18

 

Galeria Zdjęć