Puchar Polski

Puchar Polski na początek sezonu w Gnieźnie

Puchar Polski – tak u siebie rozpoczną sezon zawodnicy KS Szczypiorniak Gniezno. Zmierza się w nim z zespołem z KS Polonia Środa Wielkopolska.

Puchar Polski nie dostarczy naszym zawodnikom punktów ale pozwoli rozegrać kolejne spotkanie które będzie można potraktować jako grę kontrolną co na pewno jest nam potrzebne ze względu na małą ilośc sparingów przed sezonem. Rywalem na początku zmagań będzie nasz ligowy przeciwnik KS Polonia Środa Wielkopolska, z którą mieliśmy okazje trzykrotnie mierzyć się w zeszłym sezonie. Wilki po wygranej w pierwszej kolejce ligowej z e Stalą II Gorzów żądne są kolejnego zwycięstwa. Natomiast Polonia, która przegrała na własnym parkiecie 27-33 z UKS Liderem Swarzędz na pewno będzie chciała się szybko zrehabilitować. Stawka jest spora, bowiem zwycięzca tego pojedynku w kolejnej fazie będzie mierzył się w turnieju finałowym ze zwycięzcami pojedynków I-ligowców: z pary MKS Real Astromal LesznoKPR Ostrovia Ostrów WlkpMKS Nielba WągrowiecWKS Grunwald Poznań. Mecze z zespołami z I ligi z całą pewnością dały by możliwość sprawdzenia się z bardzo wymagającymi przeciwnikami. Takie doświadczenie z wymagającymi i o dwie klasę lepszymi przeciwnikami to dobra lekcja dla wszystkich.

Drugi Puchar Polski w historii

Nasz zespół drugi raz w historii klubu wystąpi w Pucharze Polski. W poprzednim sezonie KS Szczypiorniak Gniezno rywalizował w pierwszej rundzie z UKS Spartakus Buk. Niestety wtedy Wilki uległy zespołowi z Buku. Jak potoczą się losy Pucharu Polski w tym sezonie? Zapytaliśmy zawodników jakie mają nastawienie przed tym meczem.

Michał Grubczak“Dla mnie to bez znaczenia czy to jest puchar czy rozgrywki na dożynkach. Trzeba się zawsze po prostu pokazać z dobrej strony. Mamy realizować założenia trenera i w każdym meczu dać z siebie co najmniej 100%. Oczywiście ciekawa jest perspektywa zagrania z takimi zespołami jak Grunwald Poznań, szczególnie ze paru naszych zawodników tam grało, czy z zespołami z Leszna i Ostrowa. A i dla kibiców byłaby to duża atrakcja, a dla nich przede wszystkim chcemy wygrywać i sprawiać radość”

 

Zapraszamy wszystkich do hali przy ul. Paczkowskiego 4 godz: 16:00

KS Szczypiorniak Gniezno vs. KS Polonia Środa Wlkp.