Przemysław Gadecki

Przemysław Gadecki trzecim Wilkiem!

Jest nam niezmiernie miło powitać wśród zielono-czarnych nowego środkowego rozgrywającego – Przemysława Gadeckiego!

Popularny „Malinowy” to 25-letni zawodnik pochodzący z Kędzierzyna nieopodal Gniezna. Swoją przygodę z piłką ręczną zaczynał w II Liceum Ogólnokształcącym w Gnieźnie, z którym występował na turniejach wojewódzkich.

Rozpoczęcie studiów na Politechnice Poznańskiej było jednoznaczne z przystąpieniem do sekcji „szczypiorniaka” tej uczelni, z którą podczas pięciu lat swojej nauki. Wywalczył dwa brązowe medale Akademickich Mistrzostw Polski. To właśnie w tym uczelnianym zespole poznał obecnego trenera Szczypiorniaka Gniezno – Kamila Hanuszczaka, który od trzech lat sprawuje funkcje szkoleniowca Politechniki. Ligowe doświadczenie zaczął zbierać od sezonu 2015/2016, kiedy to został zawodnikiem wówczas II-ligowej KS Polonii Środy Wielkopolskiej. W swoim debiutanckim sezonie wystąpił w 21 meczach zdobywając 64 bramki. Warte podkreślenia jest, że Gadecki był jednym z trzech najskuteczniejszych graczy Polonii. Rok później został zawodnikiem innego II-ligowca – UKS Lider Swarzędz. Jego barw bronił 20-krotnie wpisując się 54 razy na listę strzelców. W sezonie 2017/2018 postanowił pomóc gnieźnieńskiej drużynie odbudowywać tradycje piłki ręcznej w Pierwszej Stolicy Polski.

Warto wspomnieć w tym miejscu, że Przemek Gadecki to osoba związana ze Szczypiorniakiem Gniezno od samego początku. Nawet przed powstaniem klubu. Wraz z założycielami „Wilków” spotykał się na niedzielnych towarzyskich zajęciach piłki ręcznej. Po tych zajęciach powstał pomysł reaktywacji męskiej piłki ręcznej w Pierwszej Stolicy. W wolnych chwilach nasz nowy rozgrywający pojawiał się także na naszym Sobotnim Szczypiorniaku, którego organizujemy dla wszystkich sympatyków handball’u bez względu na wiek, płeć czy umiejętności.

Przemysław Gadecki