Podtrzymać dobrą passę! Szczypiorniak zagra z Bydgoszczą!

Czersk, Iława – zespoły z tych miast w tym roku Szczypiorniak już pokonał. W najbliższą sobotę tj. 23 lutego 2019 roku „Wilki” będą miały okazję powiększyć swój dorobek punktowy, ale najpierw muszą wygrać z KU AZS UKW Bydgoszcz. Goście zajmują obecnie 12 miejsce w lidze. Wygrywali 5 razy w tym sezonie natomiast schodzili pokonani 12 razy ( w tym remis, przegrany po rzutach karnych).

Bydgoszcz, zespół z potencjałem

Miejsce w tabeli zespołu z Bydgoszczy nie odzwierciedla ich potencjału i na pewno będzie to ciężki mecz dla Szczypiorniaka. W pierwszej rundzie gnieźnianie wygrali w Bydgoszczy 28:17, ale pierwsza połowa spotkania była niezwykle zacięta, o czym świadczył wynik 11:11. Silnym punktem zespołu gości jest Krzysztof Machniewicz, były gracz m.in. WKS Grunwaldu Poznań czy AZS UW Warszawa. Do tego dochodzą wypożyczeni z Nielby Wągrowiec rozgrywający Alan Karczewski i bramkarz Marcin Malczewski. Najwięcej bramek do tej pory dla AZSu rzucił Bartosz Biskupski (77 bramek w 13 meczach). W zespole występują również juniorzy, którzy już teraz radzą sobie z powodzeniem na parkietach II ligi.

Wilki w Formie

Szczypiorniak będzie chciał po raz trzeci z rzędu wygrać i podtrzymać swoją dobrą passę. Zespół jest dobrze przygotowany fizycznie, o czym świadczy ostatni wygrany mecz, w którym do dyspozycji trenera było tylko 9 zawodników. W nadchodzącym spotkaniu Kamil Hanuszczak będzia miał zapewne większe pole wyboru, ponieważ większość nieobecnych graczy już wyzdrowiała i normalnie trenowała z pozostałymi. Tradycyjnie kibice będą liczyć na kolejne bramki Artura Dymkowskiego, który przekroczył w tym sezonie barierę 100 bramek. W bardzo dobrej formie jest ostatnio Łukasz Krakowiak, który w dwóch ostatnich meczach 15 razy pokonywał bramkarzy przeciwników. Cały czas na wysokiej skuteczności broni Dariusz Zarzycki.

Kolejne wielkie emocje czekają zatem na kibiców z Gniezna, których serdecznie zapraszamy i liczymy na ich wsparcie. Pojedynek Szczypiorniaka z Bydgoszczą rozpocznie się w sobotę 23 lutego o godz. 13:30. Zapraszajcie znajomych i razem dopingujcie gnieźnieńskie „Wilki”. Z Waszą pomocą wygramy!

KS Szczypiorniak Gniezno – KU AZS UKW Bydgoszcz, 23 luty 2019, godz. 13:30, hala przy ulicy Sportowej 5

fot. http://sportowegniezno.pl/

facebook: http://facebook.com/szczypiorniakgniezno