Pewne zwycięstwo z lekkim opóźnieniem

Gnieźnieńskie Wilki zanotowały kolejne zwycięstwo w tym sezonie, pokonując pewnie AZS UMK Toruń 37:26. Na wygraną na parkiecie Szczypiorniak musiał trochę poczekać, ze względu na karty zdrowia, które goście wprowadzili do systemu rozgrywek po godzinie 15:00. Po mimo tego wszystko się udało i mecz rozpoczął się z lekkim opóźnieniem.

Krakowiak z Dymkowskim na „5”, Łukasiewicz na „6”

Pierwszą bramkę zdobyli goście, po dograniu do kołowego Adama Modrzyńskiego, z którym spore problemy miała obrona Wilków. Było to pierwsze i jak się okazało ostatnie prowadzenie AZS UMK Toruń. Wyżej notowani w tabeli gnieźnianie skutecznie atakowali bramkę rywali. Należy jednak pochwalić liczne interwencje Michała Wiśniewskiego z bramce torunian, który niejednokrotnie zatrzymał ataki gospodarzy. W pierwszej połowie po 5 bramek rzucili Krakowiak z Dymkowskim, natomiast dla gości 6 bramek zdobył grający trener Mariusz Łukasiewicz. Do przerwy wynik na tablicy 19:12 dla Szczypiorniaka.

6 minut – 8 bramek dla gospodarzy

W drugiej połowie obraz gry się nie zmieniał. Co prawda w 42 minucie goście odrobili straty do 4 bramek, ale to wszystko, na co było stać zmęczony AZS. Od 47 minuty do 53 minuty, Wilki zanotowały 8 trafień z rzędu, odnosząc pewne zwycięstwo 37:26.

Dymkowski 8 trafień, Łukasiewicz 13 trafień

Trener Kamil Hanuszczak posłał swoich wszystkich zawodników do gry w tym spotkaniu. Ponownie najlepszym strzelcem Szczypiorniaka był Artur Dymkowski, autor 8 trafień. Ponadto 5 trafień zanotowali Łukasz Krakowiak oraz Michał Ostrowski. Cieszą bramki najmłodszych Wilków: Adam Kniaź 2 trafienia, Damian Stempuchowski i Kacper Ostrowski po jednym trafieniu (trwa weryfikacja protokołu). W zespole gości 13 trafieniami popisał się grający trener Mariusz Łukasiewicz, który bezbłędnie wykorzystał 8 karnych. Na pozycji obrotowego dobre spotkanie rozegrał Adam Modrzyński, a w bramce wiele problemów gnieźnianom sprawiał Michał Wiśniewski.

Kolejne spotkanie Wilki rozegrają z SMS ZPRP Gdańsk II w najbliższą niedzielę o godzinie 13:00 w Gdańsku.

KS Szczypiorniak Gniezno: Zarzycki, Wolny – Sobański (4), Dymkowski (8), Krakowiak (5), Kapella, Biniecki, Ostrowski Michał (5), Ostrowski Kacper (1), Bałdyga (3), Kędziora (1), Grzelak (1), Gadecki (3), Łuczak (3), Kniaź (2), Stempuchowski (1)

AZS UMK Toruń: Wiśniewski, Wiliński – Poświata, Solecki, Kubik, Rzymkowski (3), Goźdź, Szabłowski, Łukasiewicz (13), Baczyński (1), Laszkiewicz (4), Modrzyński (5)