Ostatnia prosta przygotowań do II rundy

Drużyna Szczypiorniaka Gniezno znajduje się na ostatniej prostej przygotowań do II rundy rozgrywek Wielkopolskiej Ligi Mężczyzn. W tym tygodniu zawodnicy wezmą udział w czterech treningach. Pierwszy z nich odbył się w poniedziałek, a kolejne czekają ich już we wtorek, czwartek oraz piątek. 

W szeregach gnieźnieńskiego zespołu panuje duża mobilizacja i chęć odnoszenia dobrych wyników. W poniedziałkowym treningu uczestniczyli niemalże wszyscy zawodnicy Szczypiorniaka. Na początku wzięli udział w rozgrzewce, później ćwiczyli elementy taktyczne, a na końcu zmierzyli się w meczu treningowym.

Początkowo sztab szkoleniowy Szczypiorniaka rozważał możliwość rozegrania sparingów z wyżej notowanymi przeciwnikami. Ostatecznie jednak do spotkań kontrolnych nie doszło. Dlaczego?

– Planowaliśmy rozegrać co najmniej dwa sparingi, natomiast była duża obawa o to, że możemy mieć większe problemy kadrowe, niż obecnie. W zespole jest kilka kontuzji. Musimy je wyleczyć. Nie chciałem, by nasza drużyna jeszcze bardziej się osłabiła – wyjaśnił Kamil Hanuszczak, trener “Wilków”.

Szkoleniowiec gnieźnieńskiej drużyny uspokaja – “Wilki” borykają się jedynie z małymi urazami. – Mamy, jak wszyscy dobrze wiemy, duże osłabienie na pozycji środkowego rozgrywającego, bo nie zagra z nami Hubert Nowak. U innych zawodników są jeszcze mikrourazy, ale wydaje mi się, że spokojnie zostanie to wyleczone do pierwszego meczu i będziemy mogli do niego przystąpić w pełnym składzie – dodał Hanuszczak.

Jakiś czas temu mówiło się o możliwych wzmocnieniach Szczypiorniaka. Ostatecznie kadra zespołu na II rundę rozgrywek Wielkopolskiej Ligi Mężczyzn 2017/2018 pozostaje bez zmian.

– Zawodnicy byli u nas na treningach, prowadziliśmy rozmowy, ale na razie nic do skutku nie doszło. Czy będą wzmocnienia? Sądzę, że nie. Ten zespół jest mocny fizycznie i psychicznie. Wydaje mi się, że pomimo braku Huberta na środku rozegrania, ta ekipa jest w stanie wspiąć się na wyżyny i poradzić sobie z tą ligą – podsumował Kamil Hanuszczak.

Przypomnijmy, że pierwszy mecz w ramach II rundy zawodnicy Szczypiorniaka Gniezno rozegrają już w najbliższą sobotę, kiedy to zmierzą się w hali przy ulicy Paczkowskiego 4 z rezerwami Stali Gorzów. W przerwie meczu przeprowadzona zostanie licytacja koszulki Azoty-Puławy, a poza tym będzie możliwość degustacji darmowych napojów energetycznych marki Red Bull. Początek pojedynku pomiędzy gnieźnianami i gorzowianami zaplanowano na godzinę 17:00.

24.02.2018r. godz: 17:00 ul. Paczkowskiego