maraton

Przed nami maraton ze szczypiorniakiem!

Już w najbliższą sobotę fanów gnieźnieńskiego szczypiorniaka czeka nie lada gratka – maraton z piłką ręczną! O godzinie 12:00 w hali Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji mieszczącej się przy ulicy Paczkowskiego swój mecz ligowy rozegra ekipa Szczypiorniaka. Tym razem „Wilki” zmierzą się z UKS-em Spartakus Buk. Dwie godziny później rozpocznie się pojedynek kobiet. MKS MOS rywalizować będzie z SKF-em KPR Sparta Oborniki. To będzie istny maraton.

Kibice z Grodu Lecha będą zatem świadkami dwóch niezwykle ciekawie zapowiadających się spotkań. W minionej kolejce Szczypiorniak przegrał na wyjeździe z UKS-em Salus Przedecz, natomiast przed dwoma tygodniami odnotował triumf w starciu z drużyną z Pyzdr. W niedzielę podopieczni Agnieszki Tarczyńskiej powalczą o kolejne ligowe punkty ze Spartakusem Buk. Ekipa ta plasuje się na piątym miejscu w ligowym zestawieniu. Gnieźnianie natomiast zajmują miejsce siódme. Bez wątpienia zespół ten jest w zasięgu możliwości „Wilków”. Zawodnicy klubu z Grodu Lecha zapewniają, że powalczą o trzecie zwycięstwo w tym sezonie.

W przerwie meczu zgromadzeni kibice będą mieli okazję zobaczyć w akcji grupę taneczną Los Locos, która specjalizuje się w tańcach latynoskich. Podobnie jak w zeszłej rundzie, przy wejściu na halę rozstawione zostanie stoisko, gdzie będzie można zakupić „cegiełkę” na rzecz rozwoju Klubu Sportowego Szczypiorniak Gniezno. W zeszłej rundzie, przez cztery spotkania, udało się zebrać kwotę blisko 500 złotych! Korzystając z okazji serdecznie dziękujemy za te datki!

Jak już zostało wspomniane, o godzinie 14:00 będziemy świadkami kolejnych wielkich emocji. Gdy parkiet opuszczą mężczyźni, do gry wkroczą szczypiornistki z MKS-u MOS. Zmobilizowany zespół prowadzony przez Roberta Popka oraz Romana Solarka spróbuje wydrzeć dwa „oczka” liderowi II ligi kobiet – SKF KPR Sparcie Oborniki.

Mamy nadzieję, że podczas obydwu spotkań hala wypełni się po brzegi!