Młody Szczypiorniak drugi w turnieju dzieci w Gnieźnie

Zespół dzieci KS Szczypiorniak Gniezno rozegrał ostatni turniej w ramach Wielkopolskich Mistrzostw Dzieci Chłopców pod patronatem Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej. Tym razem do Pierwszej Stolicy przyjechały dwa zespoły z Obornik Wielkopolskich, a także zespół Nielby Wągrowiec. Do tej pory młode Wilki rozegrały trzy turnieje, w których za każdym razem wygrywali z rówieśnikami z Wągrowca, ale przegrywali z silnymi zespołami z Obornik.

Dwie wygrane, jedna przegrana

Do Gniezna na turniej przyjechał zawodników seniorów Artur Dymkowski, najlepszy obecnie strzelec Szczypiorniaka, który wsparł na ławce trenerskiej Michała Grubczaka. Pierwszy mecz Wilczków był dla nich „zimnym prysznicem”. Silny zespół z Obornik, który trenuje Katarzyna Przybysz, nie pozostawił żadnych złudzeń i wygrał pewnie 12:3. Na drugi mecz młodzi zawodnicy wyszli bojowo nastawieni, dzięki czemu pierwszy raz w tym sezonie ograli drugi zespół Sparty Oborniki 11:9. Trenerem tego zespołu jest Pan Przemysław Cebulski. W ostatnim meczu z Nielbą Wągrowiec trenera Zbigniewa Maćkowiaka ponownie górą były Wilki, wygrywając 10:6.

Sparta Oborniki I wygrywa turniej w Gnieźnie

Trzeba podkreślić, że w turnieju ponownie bezkonkurencyjny był zespół Sparty Oborniki I, który wygrał wszystkie swoje mecze. Drugie miejsce tym razem dla młodych szczypiornistów Szczypiorniaka Gniezno. Na trzecim Sparta Oborniki II, natomiast na czwartym miejscu MKS Nielba Wągrowiec. W całym turnieju najlepszym rzucającym był Banaszkiewicz Wojtek, który rzucił 15 bramek, natomiast w zespole Wilków najskuteczniejszy był Adam Meixner, który bramkarzy rywali pokonał 11 razy. Ponadto Nikodem Wróbel rzucił 5 bramek, a Mikołaj Kaczmarek 4 bramki dla Szczypiorniaka. Podsumowując, był to bardzo dobry turniej w wykonaniu młodych szczypiornistów z Gniezna.

Wilki zagrały w składzie: Miłosz Śliwiński (bramkarz) – Adam Meixner (11), Dawid Brzeziński (2), Maksymilian Adamczak (1), Oskar Wierzelewski, Igor Stachowiak, Nikodem Wróbel (5), Kewin Motylewski, Sylwester Łuczak (1), Mikołaj Kaczmarek (4)

Wyniki wszystkich spotkań:
MKS Nielba Wągrowiec – Sparta Oborniki II 6:11
Sparta Oborniki I – KS Szczypiorniak Gniezno 12:3
MKS Nielba Wągrowiec – Sparta Oborniki I 4:13
KS Szczypiorniak Gniezno – Sparta Oborniki II 11:9
Sparta Oborniki II – Sparta Oborniki I 8:13
KS Szczypiorniak Gniezno – MKS Nielba Wągrowiec 10:6

Klasyfikacja końcowa
1. Sparta Oborniki I
2. KS Szczypiorniak Gniezno
3. Sparta Oborniki II
4. MKS Nielba Wągrowiec

facebook.com/szczypiorniakgniezno