Młode “Wilki” trzecie w Obornikach!

Kolejny turniej w ramach Mistrzostw Wielkopolski w Piłce Ręcznej Dzieci rozegrali młodzi szczypiorniści z Gniezna z roczników 2006 i młodsi. W środę 27 lutego udali się do Obornik Wielkopolskich, gdzie zmierzyli się z zespołami Sparta Oborniki I i Oborniki II oraz z Nielbą Wągrowiec.

Wygrana z Wągrowcem, Przegrane z Obornikami

W pierwszym spotkaniu Wilki musiały uznać wyższość Obornik I, przegrywając wysoko 5:17. W drugim meczu po zaciętym spotkaniu gnieźnianie pokonali chłopaków z Wągrowca 13:8. Na końcu odbył się pojedynek z drugim zespołem z Obornik, który zakończył się, po dobrym meczu Wilków, wygraną gospodarzy 12:9.  W rezultacie Młode Wilki  zajęły 3 miejsce, rzucając łącznie 27 bramek oraz tracąc przy tym 37.

W marcu turniej w Gnieźnie

Był to już trzeci turniej w ramach Mistrzostw Wielkopolskich, które są organizowane przez Wielkopolski Związek Piłki Ręcznej. W dwóch poprzednich Wilczki kończyły rywalizację z podobnym bilansem, wygrywając mecze z Nielbą, ale przegrywając z mocnymi zespołami z Obornik. Ostatni zmagania w ramach rozgrywek odbędą się w marcu, kiedy to nasi młodzi szczypiorniści będą mieli okazję pokazać się przed własną publicznością w Gnieźnie. Z tego powodu zapraszamy wszystkich kibiców, których zachęcamy do dopingu naszych Wilków!

Pamiętajcie! Wciąż można dołączyć do naszej Akademii i grać razem z Nami!  Poza tym prowadzimy wciąż rekrutację do juniora młodszego.

Skład zespołu (ilość rzuconych bramek): Miłosz Śliwiński (bramkarz) – Maksymilian Adamczak, Dawid Brzeziński, Jakub Gawłowski, Mikołaj Kaczmarek (4), Sylwester Łuczak, Adam Meixner (18), Nikodem Mrówczyński, Antoni Polisiakiewicz, Rafał Sobczak (3), Igor Stachowiak (1), Nikodem Wróbel (1)

Wyniki wszystkich spotkań:

Sparta Oborniki I – Sparta Oborniki II 17:9

KS Szczypiorniak Gniezno – Nielba Wągrowiec 13:8

Sparta Oborniki I – Nielba Wągrowiec 21:5

KS Szczypiorniak Gniezno – Sparta Oborniki II 9:12

Sparta Oborniki I – KS Szczypiorniak Gniezno 17:5

Nielba Wągrowiec – Sparta Oborniki II 1:15

 

I Miejsce – Sparta Oborniki I 9 pkt

II Miejsce – Sparta Oborniki II 6 pkt

III Miejsce – KS Szczypiorniak Gniezno 3 pkt

IV Miejsce – Nielba Wągrowiec 0 pkt

facbook.com/szczypiorniakgniezno