Michał Ostrowski

Michał Ostrowski nowym Wilkiem!

Tak jak obiecaliśmy rozpoczynamy prezentacje naszych transferów na zbliżający się sezon 2017/2018. Na pierwszy ogień idzie Gnieźnianin – Michał Ostrowski!

Popularny „Ostry” to 27-letni prawoskrzydłowy, który przez trzy sezony (2013/2014 – 2015/2016) bronił barw drugoligowego UKS Lider Swarzędz. Wzmocnienie na tej pozycji było priorytetem działaczy i sztabu szkoleniowego klubu, którzy oceniając zeszły rok doszli do wniosku, że to właśnie prawe skrzydło było największą bolączką Szczypiorniaka, na którym najczęściej występowali Patryk Pluciński lub nawet praworęczny Maciej Kapella.

W swoim pierwszym sezonie gry w II lidze Michał Ostrowski wystąpił w Swarzędzu 22-krotnie rzucając aż 93 bramki. W kolejnym roku na parkiecie pojawił się 12 razy, wówczas zdobywając łączną liczbę 38 bramek. Ostatni sezon startów w Liderze to 3 występy i 5 trafień. Sezon 2016/2017 „Ostry” pozostawał bez klubu, jednak po długich negocjacjach postanowił wesprzeć Wilki swoim doświadczeniem po rocznym rozbracie ze „szczypiorniakiem”.

Warty odnotowania jest wspomniany fakt, że Michał jest Gnieźnianinem, a właśnie na tym aspekcie działaczom zależało najbardziej, aby do klubu dołączali zawodnicy związani z Pierwszą Stolicą Polski, których z uwagi na 20-letni brak męskiej piłki ręcznej w naszym mieście, ciężko znaleźć. Możemy jednak dodać, że „Ostry” to nie ostatni tegoroczny nabytek z gnieźnieńskimi korzeniami.

Michał Ostrowski