Męska piłka ręczna powraca już w sobotę!

Po ponad dwóch miesiącach przerwy czas powrócić na parkiet! Już w najbliższą sobotę, 24 lutego Szczypiorniak Gniezno zmierzy się z KS Stal Gorzów II!

Gnieźnieńscy fani męskiej piłki ręcznej od ostatniego rozegranego spotkania musieli trochę poczekać, by znowu zobaczyć zespół Wilków grający przy ulicy Paczkowskiego 4. Od wygranej z Polonią Środa Wielkopolska 25:20 do sobotniego spotkania miną aż 64 dni. Rok 2017 Szczypiorniak zakończył zwycięstwem, dlatego każdy liczy na to, że 2018 również wygraną zostanie rozpoczęty.

Nastroje są tym większe, że przeciwnikiem Wilków jest ostatnia drużyna rozgrywek Wielkopolskiej Ligi Mężczyzn w piłce ręcznej. Drugi zespół Stali Gorzów ma ponadto najgorszy bilans bramkowy w całej lidze, tracąc już prawie 200 bramek w sześciu meczach. Co więcej, na koncie Gorzowian widnieją tylko trzy punkty za spotkanie z liderem tabeli, KPR Ostrovią Ostrów Wielkopolski. Martwić może jedynie to, że ten mecz był rozgrywany już w tym roku, a dokładniej – 11 lutego, więc zespół Stali jest w rytmie meczowym. Szczypiorniak nie zamierza jednak odpuścić.

Wilki rozgrywają świetny sezon. Hala na “Paczka” do dziś pozostaje niezdobytą twierdzą, a jedyna porażka, jaka widnieje na koncie wiceliderów ligi, to wyjazdowa przegrana w Ostrowie 32:36. Co więcej, w czołowej piątce najlepszych strzelców rozgrywek znajduje się aż dwóch szczypiornistów gnieźnian, czyli trzeci Przemysław Gadecki (37 trafień) oraz piąty Łukasz Krakowiak (32 bramki). Świetna postawa na boisku procentuje. Niestety, nie wszyscy zawodnicy Wilków będą mogli wystąpić w sobotnim spotkaniu.

W styczniu wypadkowi uległ jeden z zawodników Szczypiorniaka, Hubert Nowak. Jego stan był bardzo ciężki, ale Hubert pokazał prawdziwie wilczą wolę walki i rehabilitacja szczypiornisty po kilku operacjach już trwa. Nadal potrzebne są jednak środki na przeprowadzenie tej kosztownej rehabilitacji. Podczas przerwy w meczu przeciwko Stali licytowana będzie koszulka zespołu KS Azoty Puławy, podpisana przez zawodników tego klubu, w tym byłych oraz obecnych reprezentantów Polski, m.in. Patryka Kuchczyńskiego, Roberta Orzechowskiego, Krzysztofa Łyżwę, Piotra Masłowskiego, Bartosza Jureckiego czy Mateusza Serokę. Oprócz tego w przerwie spotkania zwycięzcy konkursu z fanpage Szczypiorniaka będą mogli odebrać nagrody, a kibice otrzymają darmowe puszki Red Bulla.

Zapraszamy do hali przy ulicy Paczkowskiego, początek spotkania już w najbliższą sobotę, 24 lutego o godzinie 17:00!