Inauguracja sezonu w Gnieźnie! SSRiR Start Konin rywalem „Wilków”

Wyciągnąć wnioski i wygrać przed własną publicznością – to główny cel zespołu Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno Przed kolejnym meczem w Wielkopolskiej Lidze Mężczyzn. Po wysokiej porażce w Gorzowie, Wilki chcą się zrehabilitować i będą miały do tego okazję 10 listopada 2019 roku. O godzinie 15:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej GOSIR przy ulicy Sportowej 5 gnieźnianie będą podejmować zespół SSRiR Start Konin.

„Spadkowicz” z drugiej ligi

konin

W Gnieźnie ponownie zawitamy zespół z Konina, z którym rywalizowaliśmy o punkty po raz ostatni w naszym debiutanckim sezonie 2015/2016. Spotkań tych nie można nazwać „wyrównanymi”. Pierwszy mecz w Koninie zakończył się wysoką porażką, ale ostatecznie zweryfikowany jako walkower na korzyść Startu Konin. W drugiej rundzie Szczypiorniak Gniezno poległ we własnej hali 32:11. Bramkę w tamtym meczu zamurował Jakub Kujawiński, a Wilki nie trafiły aż 8 rzutów karnych.

Od historycznego pierwszego sezonu minęło już sporo czasu. Przed rozpoczęciem sezonu 2017/2018 w ramach turnieju Szczypiorniak w Pierwszej Stolicy, Gnieźnianie przegrali minimalnie ze Startem Konin. W ciągu ostatnich trzech sezonów SSRiR Start Konin rywalizował w drugiej lidze, grupa dolnośląska. Po mimo ostatniego miejsca w zeszłym sezonie, Konin mógł dalej grać w II lidze, jednak zdecydował się występy w Wielkopolskiej III lidze mężczyzn. Kadra to w większości młodzi zawodnicy, ale nie brakuje też doświadczonych graczy jak Jakub Kujawiński, Marek Salzman czy Tomasz Trojanowski.

Zagrać na swoim poziomie

Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno chce jak najszybciej zmazać plamę po porażce z drugim zespołem Stali Gorzów i pełen energii podchodzi do tego spotkania. Do zespołu po dłuższej przerwie wracają Patryk Szymkowiak oraz Maciej Elminowski. W obecnej kadrze znajdują się również juniorzy młodsi m.in. Marcel Światłowski i Bartosz Miemietz, którzy zadebiutowali w ostatnim meczu.

Gnieźnianie będą walczyć o pierwsze punkty w tym sezonie i liczą na wsparcie kibiców, którzy nigdy ich nie zawiedli. Zatem zapraszamy wszystkich sympatyków piłki ręcznej na to spotkanie w niedzielę 10 listopada 2019 roku. Rozpoczęcie meczu zaplanowano na godzinę 15:00.

Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno – SSRiR Start Konin

data: 10.11.2019

godzina: 15:00

miejsce: Hala Widowiskowo Sportowa GOSIR, ul. Sportowa 5

zdj. Janusz Rafiński, SportoweGniezno.pl