Derby Szczypiorniaka dla Gniezna!

Ostatni mecz przed własną publicznością rozegrali piłkarze ręczni KS Szczypiorniak Gniezno. W zaległym meczu 25 kolejki II ligi Wilki podejmowały młody zespół KS Szczypiorniak Olsztyn, a całe wydarzenie nazwano derbami Szczypiorniaka. Gnieźnianie po ostatniej przegranej z Grudziądzem chcieli wygrać u siebie, natomiast piłkarze ręczni z Olsztyn po udanych rozgrywkach 1/16 Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych liczyli na sprawienie niespodzianki.

Juniorzy postawili ciężkie warunki

Niespodzianką był na pewno wynik w 8 minucie, kiedy Olsztyn prowadził 5:2. Gnieźnianie grali zarówno kiepsko w ataku jak i w obronie, jednak po pewnym czasie ich gra wyglądała coraz lepiej. Co prawda Olsztynianie w 21 minucie nadal prowadzili w meczu 11:10, ale było to ich ostatnie prowadzenie. Fenomenalne obrony Zarzyckiego i cenne trafienia m.in. Dymkowskiego pozwoliły zejść do szatni Wilkom z prowadzeniem 16:13.

Świetna końcówka gnieźnian

Druga połowa zaczęła się wyrównanie, bramka za bramkę. Rozluźnienie i chwilę słabości gospodarzy wykorzystali olsztynianie i doprowadzili do remisu 23:23 w 47 minucie. Od tego momentu gnieźnieński Szczypiorniak wrzucił piąty bieg i za sprawą trzech trafień kapitana Wilków Macieja Kapelli wyszli na prowadzenie. Ostatnie 10 minut gospodarze wygrali 8:2, w efekcie wygrywając 33:25 z KS Szczypiorniak Olsztyn

Każdy mógł się wykazać
fot. Sportowe Gniezno

Trener Kamil Hanuszczak rotował składem i skorzystał ze wszystkich swoich podopiecznych w tym meczu. Można śmiało powiedzieć, że zawodnicy odpłacili się dobrą grą za to zaufanie. Tradycyjnie najlepszym strzelcem Wilków był Artur Dymkowski, który zanotował 8 trafień. Po raz kolejny bardzo dobry mecz zagrał Michał Ostrowski, pokonując bramkarza gości 6 razy. Na lewym skrzydle skutecznie rzucali Szymon Sobański (4 trafienia) i Maciej Kapella (3 bramki). W bramce na wysokiej skuteczności bronił zarówno Dariusz Zarzycki jak i Piotr Wolny. W zespole gości najskuteczniejszy był Robert Targoński, który rzucił 7 bramek i został MVP spotkania.

Bank Spółdzielczy sponsorem meczu

Derby Szczypiorniaka odbyły się przede wszystkim dzięki pomocy ze strony Banku Spółdzielczego w Gnieźnie, który wsparł finansowo całe przedsięwzięcie. Spotkanie symbolicznie rozpoczął Wiceprezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Gnieźnie, Pan Mariusz Kowalczyk, który wręczył również upominek dla najlepszego gracza meczu Roberta Targońskiego.

Czas na ostatni mecz sezonu

Wilki godnie pożegnały się ze swoją publicznością w Pierwszej Stolicy. Nie jest to jednak koniec rozgrywek. W ostatniej kolejce gnieźnianie udadzą się do wyżej notowanego rywala z Brodnicy. Pierwszy mecz Wilki przegrały wysoko 24:33. Czy uda się zawodnikom z Gniezna sprawdzić niespodziankę? Dowiemy się już w sobotę 27 kwietnia. Rozpoczęcie spotkania o godzinie 18:00.

KS Szczypiorniak Gniezno – KS Szczypiorniak Olsztyn 33:25 (16:13)

Szczypiorniak Gniezno: Zarzycki, Wolny – Kniaź (1), Dymkowski (8), Kapella (3), Sobański (4), Ostrowski (6), Kędziora (3), Bałdyga (1), Gadecki (2), Łuczak (2), Siudeja (1), Krakowiak (1), Stempuchowski (1), Grzelak

Szczypiorniak Olsztyn: Bieluch – Targoński (7), Rydel (1), Jurewicz (4), Lewalski (2), Dyszkowski, Reszczyński (3), Krawczyński (1), Warmiński, Mosiewicz (2), Retki

Fotorelacja portalu Sportowegniezno.pl