Derby Szczypiorniaka! Bank Spółdzielczy sponsorem meczu!

Czas na ostatni mecz Wilków w Pierwszej Stolicy. Do Gniezna zawita młody zespół KS Szczypiorniak Olsztyn, zatem będą to „Derby Szczypiorniaka”. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek o godzinie 19:30 w hali GOSIR przy ulicy Sportowej 5.

Młody zespół z ambicjami

Termin meczu wynika z 1/16 Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, w których KS Szczypiorniak Olsztyn brał udział w ostatni weekend. Młodzi zawodnicy ze Szczypiorniaka wygrali wszystkie swoje mecze i awansowali do dalszej części rozgrywek. Nie da się ukryć, że zespół z Olsztyna skupia się przede wszystkim na juniorskich rozgrywkach, ale start w II lidze jest dla nich dobrą okazją do ogrania się w seniorskiej piłce. Kadra Szczypiorniaka liczy 29 zawodników urodzonych w latach 2000-2003.  Po mimo tak młodego wieku potrafili sprawić w lidze niespodzianki, wygrywając m.in. z wyżej notowanymi zespołami z Brodnicy czy licealistami z Gdańska. Najlepszym strzelcem zespołu jest Robert Targoński, który rzucił 107 bramek w 22 meczach.

Ostatni mecz Wilków w Gnieźnie w tym sezonie

Po przegranym meczu z MKS Grudziądz, gnieźnianie chcą podziękować kibicom za cały sezon i odnieść zwycięstwo w derbach Szczypiorniaka. Pierwszy mecz, po ciężkiej przeprawie, zakończył się zwycięstwem Gniezna 29:26. W zespole na dzień dzisiejszy brak większych kontuzji i mimo zmęczenia sezonem, większość zawodników będzie do dyspozycji trenera Hanuszczaka. Szczypiorniak Gniezno jest już pewny 7 miejsca w II lidze, co trzeba uznać za spory sukces. W dotychczasowych meczach gnieźnianie wygrywali 12 razy i tyle samo razy przegrali. Liderem pod kątem zdobytych bramek jest Artur Dymkowski (148 trafień). Granicę stu bramek przekroczył również Łukasz Krakowiak (103 trafienia).

Bank Spółdzielczy w Gnieźnie sponsorem meczu

Sponsorem „Derbów Szczypiorniaka” został Bank Spółdzielczy w Gnieźnie. Warto wspomnieć, że już w zeszłej rundzie Bank był głównym sponsorem meczu z MKS MOSIR Kętrzyn, który Wilki wtedy wygrały. Historia lubi się powtarzać, więc może i w tym meczu górą znowu będą gospodarze. Zapraszamy wszystkich sympatyków na „Derby Szczypiorniaka”, które odbędą się w Wielki Czwartek o godzinie 19:30.

Wydarzenie:

Ostatni mecz w Gnieźnie! Szczypiorniak vs. Szczypiorniak!