Stal II Gorzów Wlkp.

Czas rozpocząć nowy sezon – Najpierw Stal II Gorzów Wlkp.

Sezon III Ligi Wielkopolskiej 2019/2020 rozpoczął się juz dwa tygodnie wcześniej. Zespół KS Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno rozpocznie dopiero w najbliższy weekend. W Gorzowie Wielkopolskim zmierzymy się z miejscowym zespołem Stal II Gorzów Wlkp.

Przygotowania do sezonu rozpoczęliśmy na początku sierpnia. Staraliśmy się dostosować je do początku sezonu niestety ze względów organizacyjnych musieliśmy przesunąć dwie pierwsze kolejki. Dziękujemy przedstawicielom zespołów z Spartakus Buku i Stal II Gorzów Wlkp. za zmianę. Mecz z Bukiem został przełożony na nowy rok natomiast druga kolejka w które nasz zespół miał wybrać się do Gorzowa został przesunięty o tydzień. Już w najbliższy weekend po wszystkich świętych tj 3 Listopada o godzinie 12:00 w Hali przy ul. Szarych Szeregów zmierzymy się z zespołem Stali II Gorzów.

Braki w zespole

Nasz zespół do tegorocznych rozgrywek przystąpi z absencją aż 3 kluczowych zawodników w porównaniu do poprzedniego sezonu. Nie będzie z nami doświadczonego Marcina Fijałkowskiego któremu sprawy osobiste nie pozwalają na kontynuowanie grania, zabraknie również Artura Dymkowskiego który przeszedł do drugoligowego zespołu Tęczy Fotoplast Kościan. Na naszych parkietach nie zobaczymy również Łukasza Krakowiaka który ze względów osobistych zrezygnował z gry. Patrząc na osiągnięcia bramkowe to w naszym zespole zabraknie dwóch strzelb z poprzedniego sezonu w którzym rzucili, każdy z nich ponad 100 bramek.

Stal Gorzów to ciężki przeciwnik?

Stal II Gorzów to stosunkowo młody zespół ale można powiedzieć że z dnia na dzień nabierają doświadczenia. W ostatnim meczu jeden z zawodników wystąpił w pierwszy zespole na parkietach I ligi i zdobył swoją pierwsza bramkę. Mowa oczywiście o Rafale Renickim. W zespole stali jeszcze kilku zawodników trenuje z pierwszym zespołem co na pewno działa na ich korzyść. Ten mecz na pewno będzie dla nas ciężki. Przede wszystkim ze zmieniliśmy całkowicie nasz system grania, po drugie gramy w przerwie świątecznej, po trzecie jest to pierwszy mecz w lidze dla nas, po czwarte gramy go na wyjeździe, w tym roku najdalszym wyjeździe.

Co nas czeka?

Czego możemy się spodziewać po niedzielnym meczu? Na pewno walki z naszej strony od pierwszych do ostatnich minut. Na pewno zaanagażowania i twardej obrony na którą stawiamy. Chcemy przede wszystkim zagrać dobry mecz i przywieść do pierwszej stolicy polski 3 punkty.