Artur Dymkowski

Artur Dymkowski czwartym wzmocnieniem Wilków!

Najmłodszy, bo zaledwie 20-letni Artur Dymkowski, ale sprowadzony z najdalszego miejsca. Prosto z Zielonej Góry, zawodnik zamyka listę nowych twarzy w Szczypiorniaku na zbliżający się sezon.

Urodzony 13 października 1997 roku Artur Dymkowski to prawoskrzydłowy, który do tej pory związany był wyłącznie z klubami zielonogórskimi. W szkole podstawowej bronił barw UKS Czternastki Zielona Góra. W kolejnych etapach rozwoju sportowego był zawodnikiem UKS Szczypiorniaka Zielona Góra. W tym miejscu wartym podkreślenia jest fakt, że Artur w ostatnim roku swojej gry w wymienionym klubie trenował już z I-ligowym KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego, do którego przeniósł się w sezonie 2015/2016. Wówczas już w II-ligowym KU AZS wystąpił w 13 meczach zdobywając łącznie 16 bramek. Ostatni sezon Dymkowski pozostawał bez klubu. Po rocznej karencji nowa „lewa ręka” w Szczypiorniaku ma zamiar na dobre powrócić do piłki ręcznej. Liczymy, że decyzja o przyjściu do Gniezna do realizacji tego celu był najlepszym możliwym wyborem.

Dymkowski został wypożyczony na rok z I-ligowego KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego, z którym przepracował kilka dobrych tygodni w tym okresie przygotowawczym.

Artur Dymkowski