Młodzik w Wągrowcu

Młodzik rozpoczął sezon. Porażka z Nielbą Wągrowiec

Zespół Młodzika KS Szczypiorniak Gniezno rozpoczął swój drugi sezon w rozgrywkach młodzieżowych, prowadzonych przez Wielkopolski Związek Piłki Ręcznej. W sezonie 2018/2019 rywalizował ten zespół w kategorii dzieci, gdzie mecze były rozgrywane turniejowo. Teraz przyszedł czas na grę w lidze, w kategorii młodzik. Pierwszym rywalem był zespół MKS Nielba Wągrowiec.

Przede wszystkim ogranie, bez względu na wynik

Skład Wilków złożony jest w większości z zawodników z rocznika 2006 (są też chłopacy z 2007, a nawet 2008). Dla wielu z nich będzie to pierwszy kontakt z ligową piłką ręczną i ten sezon ma być nauką połączoną z dobrą zabawą. Mecze w lidze trwają 2 x 25 minut.

Na pierwszy mecz Młode Wilki wybrały się do Wągrowca, gdzie zmierzyli się z zespołem Nielby. Początek spotkania należał zdecydowanie do miejscowych, którzy prowadzili 8:2 w 10 minucie jednak od tego momentu młodzicy z Gniezna zaczęli się rozkręcać i w 22 minucie przegrywali już tylko 13:10. Rzutem przez całe boisko do pustej bramki popisał się Adam Meixner. Na przerwę Nielba schodziła z pięciobramkową zaliczką.

Celem na drugą połowę było umożliwienie gry wszystkim zawodnikom Szczypiorniaka. Każdy dostał szansę do pogrania i zmierzenia się ze starszym oraz lepszym przeciwnikiem. Brakowało zatem ogrania co doprowadziło do prostych błędów, które miejscowi bezlitośnie wykorzystywali. Wynik końcowy to 36:16 dla Wągrowca.

Sezon na naukę i ogranie

Młodzicy zagrali swój pierwszy mecz od czasu turnieju „Spartakus Cup” w Buku. Nadal brakuje pewności siebie i dokładności, ale to początek sezonu i powinny być już tylko lepiej. Z MKS Nielbą Wągrowiec najwięcej bramek rzucił Adam Meixner (10 trafień) i był wyróżniającym się graczem. Trzy trafienia zanotował Igor Stachowiak, dwa trafienia Dawid Brzeziński i jedno Jakub Gawłowski.

Kolejne spotkanie młode Wilki rozegrają w Gnieźnie, a ich przeciwnikiem będzie KPR Wolsztyniak Wolsztyn.

MKS Nielba Wągrowiec – KS Szczypiorniak Gniezno 36:16 (15:10)

KS Szczypiorniak Gniezno: Borucki, Śliwiński (bramkarze) – Kaczmarek, Adamczak, Gładych, Meixner (10), Wróbel, Dziel, Grześkiewicz, Stachowiak (3), Motylewski, Banaszak, Tomaszewski, Brzeziński (2), Gawłowski (1), Polisiakiewicz